Pozycjonowanie lokalne

 

 

pozycjonowanie lokalne kielce

local SEO kielce

kielce pozycjonowanie lokalne

agencja SEO kielce

pozycjonowanie regionalne kielce

Pozycjonowanie w Kielcach

Internet to najlepsze miejsce na reklamę. To sprawia, że firmy, które działają stacjonarnie, powinny zadbać o swój wirtualny wizerunek, aby zyskać przewagę konkurencyjną w obrębie swojego miasta lub regionu. Badania wskazują, że 78% użytkowników sieci, którzy przeglądają lokalne wyniki wyszukiwania dla danej frazy kluczowej, jest zdecydowanych na zakup. Wysoka skuteczność local SEO pozwala na zaistnienie w sieci nawet małym firmom, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie. 

Promowanie się w lokalnych wynikach wyszukiwania należy zacząć od uzupełnienia informacji na profilu Google Moja Firma. Posiadanie wizytówki na Google Moja Firma jest bezpłatne, a jej edycja nie wymaga większych umiejętności marketingowych. 

 

 

Jak uzupełnić dane na Google Moja Firma?

 • Wystarczy wypełnić podstawowe dane NAP (name, adress, phone) oraz dodać właściwą lokalizację. Należy jednak pamiętać, że jeśli np. prowadzi się usługi mobilne- nie trzeba podawać dokładnego adresu, a zaznaczyć samo miasto lub województwo.  
 • Poza tym można również stworzyć unikalny opis swojej marki na długość max. 250 znaków ze spacjami, tak aby klienci dowiedzieli się, czym trudni się nasza firma.
 • Częścią składową dobrze zaprojektowanej wizytówki na Google Moja Firma są zdjęcia. Warto więc dołączyć do profilu zarówno logo firmy, jak i zdjęcia, które wywołują pozytywne wrażenia estetyczne. 
 • Równie ważnym elementem pozycjonowania lokalnego jest 
  pozyskanie dobrych i wiarygodnych opinii od klientów. Internauci zwracają szczególną uwagę na rekomendacje. Niektórzy wręcz sugerują się tylko nimi, podczas wyboru odpowiedniej firmy, której zamierzają zlecić wykonanie jakiejś usługi. 

Profil Google Moja Firma to podstawa pozycjonowania lokalnego. Chcąc czerpać korzyści z local SEO, nie można go pominąć. 

mapy google pozycjonowanie kielce
pozycjonowanie lokalne kielce

uzupełnij dane NAP

pozycjonowanie kielce

napisz opis swojej działalności

agencja pozycjonerska kielce

dodaj zdjęcia i logo Twojej firmy

kielce sienkiewicza pozycjonowanie

zadbaj o dobre opinie    

seo kielce pozycjonowanie agencja

Agencja SEO Kielce — dobór odpowiednich słów kluczowych

Aby pozycjonowanie lokalne przyniosło korzyści, warto dobrać odpowiednie słowa kluczowe, które w najlepszy sposób oddają zakres naszych usług, określają branże i definiują kompetencje.

W szukaniu słów kluczowych pomocnym narzędziem będzie dla nas:

 • Senuto,
 • KWFinder,
 • Google AdWords Keyword Planer,
 • Google Suggest,
 • Google Trends,
 • Answer the Public,
 • Ahrefs,

które analizują frazy wpisywane w wyszukiwarkę przez użytkowników i generują zestawienia w jednym raporcie.

W poszukiwaniu słów kluczowych można powoływać się też na własną intuicję i doświadczenie. Jeśli wiemy, że klienci wyszukują naszej firmy ze względu na jakąś konkretną usługę, która wyróżnia nas na tle innych firm w naszym mieście, warto pozycjonować się także na te słowa. 

Pisanie bloga a pozycjonowanie lokalne

Dzięki prowadzeniu bloga branżowego można odnieść jeszcze lepsze rezultaty z local SEO.

Systematyczne aktualizowanie wpisów na blogu i dodawanie nowych wartościowych wątków może zwiększyć widoczność Twojej strony w sieci i przysporzyć Ci nowych klientów, którzy po zapoznaniu się z treścią Twoich artykułów zaufają Twojej marce na tyle, aby powołać się na jej usługi.

Blog to dobra strefa do pisania dosłownie o wszystkim, co jest tematycznie związane z sektorem, w którym działasz. Jesteś fryzjerem? Blog wykorzystaj na posty o stylizacji fryzur, trendach w koloryzacji i topowych kosmetykach do pielęgnacji włosów. Działasz w branży motoryzacyjnej? Na blogu umieść recenzje aut, ciekawe rankingi o samochodach, poradniki dla kierowców oraz aktualności z branży motoryzacyjnej.

Internauci, z pewnością docenią Twój dodatkowy wkład pracy i zrewanżują się zwiększonym ruchem na stronie. 

Nie wiesz, jak prowadzić blog? Nie masz wolnej chwili na pisanie tekstów? Zleć to nam! Agencja SEO Kielce kompleksowo zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych. Prowadzenie bloga branżowego to jeden z obszarów naszych działań marketingowych. 

 

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne to rodzaj pozycjonowania, którego celem jest zwiększenie widoczności strony internetowej dla użytkowników z danego regionu, w tym przypadku miasta Łódź. Celem jest wyświetlanie strony w wynikach wyszukiwania dla słów kluczowych związanych z działalnością lub usługami oferowanymi w danym mieście - sprawdź ofertę SEO dla Łodzi